ربات نیوز – خبرگزاری رباتیک ایران

اخبار رباتیک و اخبار مسابقات رباتیک

رباتی که چوپان نسل جدید خواهد بود

با ورود ربات دنیای تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است و جنبه‌های بیشتری از زندگی ما را در بر گرفته و دنیای سنتی را کنار می‌زند. حال با ورود نوآوری زندگی انسان در عصر جدید طعم بهتری از تکنولوژی را میچشد.

بعد از ورود ربات‌ به زمینه های مختلف پزشکی، نظامی، خدماتی و کشاورزی، حال با ساخت رباتی که وظیفه سگ را انجام می‌دهد نوبت به گله‌داری رسیده تا یکی دیگر از سختی های دامداران با طعم تکنولوژی دچار تحول شود.

ربات چوپان - ربات نیوز

محققین مرکز تحقیقات رباتیک دانشگاه سیدنی که یکی از قطب های دامداری در جهان محسوب می شوند، اخیرا موفق به ساخت ربات چوپان به نام swagBot شدند که به صورت سگ گله عمل کرده و چوپانی می کند. آنچنان که در اخبار این ربات مشخص است این ربات در آزمایش های اولیه خود موفق به کسب واژه کیفیت شده و توانسته است رضایت گله داران و محققان را به دست آورد. این ربات که می تواند به راحتی از پس ناهمورای های پیش روی خود بر بیاید، با سنسورها و دوربین های تعبیه شده خود قادر خواهد بود به صورت لحضه ای چوپان را از آخرین وضعیت گله با خبر کند. باید امیدوار بود که با آمدن ربات چوپان و بعد از رفع بعضی نواقص احتمالی باید با سگ گله بدرود گفت.

swagbot می تواند با توجه به تعداد حسگر ها و دوربین های موجود بر روی خود عوامل مختلفی را گزارش کنند و محققان امیدوارند از این طریق بتوانند مشکلات مربوط با گله و بیماری های آنان و وضعیت جسمی لحظه ای گله را به چوپانان گزارش دهند.

حال باید منتظر ماند و دید که چه زمانی استفاده از ربات چوپان در گله ها و مراکز دامداری آغاز خواهد شد. فیلم های مربوط به swagbot را می توانید در زیر ببینید.

مطالب مرتبط

    دیدگاه کاربران

    به زودی بخش نظر دهی سایت فعال میگردد. از شکیبایی شما متشکریم.

    خبرنامه سایت

    بخش خبرنامه هنوز فعال نشده است. از شکیبایی شما متشکریم.
    کلیه حقوق این سایت متعلق به صاحب امتیازان ربات نیوز می باشد.