ربات نیوز – خبرگزاری رباتیک ایران

اخبار رباتیک و اخبار مسابقات رباتیک

دانشگاه امیرکبیر تهران میزبان ششمین دوره مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی

ششمین دوره مسابقات بین المللی روباتیک و هوش مصنوعی قرار است ۱۰ آذر ماه امسال در تهران برگزار گردد.

مسئول انجمن علمی دانشگاه امیرکبیر در این مورد گفت: “قرار است این دوره از مسابقات ۱۰ الی ۱۵ شهریور ماه ۹۵ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شود. ”
سروش صادق نژاد در این مورد اضافه کرد ۵ دوره برگزاری موفق مسابقات رباتیک در دانشگاه امیرکبیر باعث شد مسئولین به فکر برگزاری ششمین دوره از این مسابقات افتاده و روند برگزاری این مسابقات ادامه پیدا کند. مرحله پیش ثبت نام این مسابقات قرار  است از شهریور ماه آغاز و تا مهر ماه و به صورت اینترنتی برگزار شود. وی افزود تیمها تا ۳۰ مهرماه فرص دارند تا در سایت ثبت نام کنند و مراحل پیش ثبت نام انجام گردد. بدیهی است پس از پایان پیش ثبت نام مرحله تایید فنی انجام می گردد و تیم هایی که بتوانند سربرگ گزارش فنی معتبری بنویسند می توانند تاییده گرفته و وارد مسابقات شوند. همچنین مراحل تایید فنی نهایتا تا ۱۰ آبان ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

صادق نژاد همچنین در مورد کم و کیف لیگ های برگزاری ادامه داد در این دوره نیز در بخش دانشجویی لیگ های ربات های انسان نما، ربات های مین یاب، ربات های کار، ربات های ریزپرنده و ربات های مسیریاب پیشرفته برگزار میشود. بنا به گفته صادق نژاد قرار است در این دوره از مسابقات المپیک ربات های انسان نما برگزار میگردد که ربات های انسان نما در بخش های فوتبال، بسکتبال، تیراندازی، وزنه‌برداری، راگبی، ژیمناستیک، تکواندو و برخی از موارد دو میدانی در این المپیک با هم به رقابت بپردازند.

صادق‌نژاد با بیان اینکه جشنواره رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر با نظارت و همکاری فدراسیون جهانی رباتیک (فیرا) برگزار می‌شود ابراز امیدواری کرد برگزاری این المپیک  رباتیک، مقدمه‌ای برای به رسمیت شناخته‌شدن آن در مسابقات آتی فیرا و گسترش آن در سطوح پیشرفته و به صورت جهانی است.

در سال های گذشته مسابقات دیگری در حاشیه این مسابقات ویژه دانشجویان خارجی برگزار میشد که یکی از موارد با همکاری کمیته رباتیک افغانستان بود که به گفته صادق نژاد قرار است در این دوره این مسابقات نیز تجمیع شده و به شیوه بهتری برگزار گردد.
برای شرکت در این دوره از مسابقات می توانید از طریق پرتال برگزاری مسابقات در اینجا وارد شوید.

logo

مطالب مرتبط

    دیدگاه کاربران

    به زودی بخش نظر دهی سایت فعال میگردد. از شکیبایی شما متشکریم.

    خبرنامه سایت

    بخش خبرنامه هنوز فعال نشده است. از شکیبایی شما متشکریم.
    کلیه حقوق این سایت متعلق به صاحب امتیازان ربات نیوز می باشد.