ربات نیوز – خبرگزاری رباتیک ایران

اخبار رباتیک و اخبار مسابقات رباتیک

ربات پرنده جدید prodrone وسایل سنگین را از زمین بلند می کند

یک شرکت معروف ژاپنی به نام prodrone اخیرا ربات پرنده خود را به نام PD68-AW-ARM معرفی کرده است که به صورت بسیار فوق العاده ای قابلیت حمل اجسام سنگین را دارد.

ربات پرنده و پهباد prodrone

در سال های آینده نقش ربات های پرنده در زندگی انسان به شدت چشمگیر خواهد بود و غیرقابل انکار است. ربات های پرنده ای که تاکنون وضیفه فیلم برداری و عکس برداری را به عهده داشتند به لطف محصول جدید prodrone قابلیت حمل اجسام را هم خواهند داشت.
این ربات پرنده که دستانی همچنو عقاب دارد می تواند از طریق همین بازوهای خود اجسام سبک و سنگین را از زمین بلند کرده و به ارتفاع بسیار زیادی بالا برده و مسافت بسیار را طی کند.

به گفته طراحان و اجرا کنندگان، این ربات پرنده می تواند ۳۰ دقیقه در هوا به پرواز خود ادامه دهد و ماموریت خود را انجام دهد. این موفقیت بشر را به آینده تکنولوژی و احتمال بسیار بالای کمک اینگونه ربات ها در زمینه اهداف بشردوستانه و کمک های پزشکی و همچنین حمل اشیا ضروری به مراکز دور از دسترس امیدوار تر کند. ماه گذشته نیز یک شرکت آمریکایی یک ربات میمون را برای حمل اشیا به مکان های دور از دسترس معرفی کرده بود.

از آنجا که دستیابی به نسل های با کیفیت پهباد ها در تمام جهان مهم است، همه ساله در تمام جهان مسابقات رباتیک ربات های پرنده برگزار می گردد. در ایران هم همه ساله به لطف دانشگاه های مختلف کشور و نهاد های خصوصی مسابقات رباتیک در بخش های مختلف خصوصا ربات های پرنده برگزار می گردد. شما می توانید در ربات نیوز و در بخش اخبار مسابقات رباتیک از آخرین زمان بندی مسابقات رباتیک با خبر شوید.

در زیر می توانید فیلم پرواز پهباد prodrone و حمل صندلی توسط این ربات پرنده ژاپنی را ببینید.

مطالب مرتبط

    دیدگاه کاربران

    به زودی بخش نظر دهی سایت فعال میگردد. از شکیبایی شما متشکریم.

    خبرنامه سایت

    بخش خبرنامه هنوز فعال نشده است. از شکیبایی شما متشکریم.
    کلیه حقوق این سایت متعلق به صاحب امتیازان ربات نیوز می باشد.