ربات نیوز – خبرگزاری رباتیک ایران

اخبار رباتیک و اخبار مسابقات رباتیک

میمون امدادگر

roko1

محققان آمریکایی موفق به تولید ربات امدادگر میمونی شدند که با داشتن قابلیت های یک شانپانزه امکان ارسال دارد و اقلام مورد نیاز را به مناطق جنگلی در دور دست و پر خطر را فراهم می کند.
روکو به عنوان یکی از اولین ربات میمون امدادگر عملیاتی شده در جهان از نظر حرکتی شباهت های بسیاری با میمون و شامپانزه دارد و به صورتی ساخنه شده که براحتی بتواند به درخت ها آویزان شده و جابه جا شود.

آمریکایی ها ماه پیش نیز یک ربات جنگجو را برای استفاده در جنگ های خود طراحی و رونمایی کرد تا بتواند هر چه بیشتر نسبت به زنده نگه داشتن نیروهای نظامی خود و تضمین امنیت بیشتری برای سربازان آمریکایی اقدام کرده باشد. چارلز بومباردیه، طراح و سازنده ربات روکو عنوان کرد: هدف از طراحی این ربات در مرحله اول تقلید از حرکات شامپانزه‌ها و در مرحله پیشرفته‌تر ارسال دارو، تجهیزات پزشکی و لوازم کمکی به اعماق جنگل است.

در هر صورت اتفاقاتی از این دست سبب میشود تا توجه به تولید ربات ها در زمینه های بشر دوستانه بیشتر شود.
اینگونه ربات ها قطعا میتوانند به امدادگران و نیازمندان در تمام جهان و در مناطق سخت در دسترس کمک کند و امید این میرود که با استفاده از این ربات ها درصد مرگ و میر ها یا مشکلات ناشی از عدم دسترسی به درمان و کمک های اولیه به شدت کاهش پیدا کند.

مطالب مرتبط

    دیدگاه کاربران

    به زودی بخش نظر دهی سایت فعال میگردد. از شکیبایی شما متشکریم.

    خبرنامه سایت

    بخش خبرنامه هنوز فعال نشده است. از شکیبایی شما متشکریم.
    کلیه حقوق این سایت متعلق به صاحب امتیازان ربات نیوز می باشد.