ربات نیوز – خبرگزاری رباتیک ایران

اخبار رباتیک و اخبار مسابقات رباتیک

با کمک دانشمندان الکس با پیوند بازوی رباتیک دوباره می تواند با خانواده خودش ماهیگیری کند

الکس پسر ۶ ساله آمریکایی که به صورت مادرزاد یک دست نداشت توانست از طریق فناوری رباتیک بازوی خودش را بدست آورد.

الکس پیرنگ پسر ۶ ساله ای که به صورت مادرزاد یک دست نداشت توانست به لطف محققان دانشگاه فلوریدای آمریکا دوباره دست های خود را بدست آورد. محققان و دانشمندان آمریکایی دانشگاه فلوریدا موفق به پیوند دست رباتیک به الکس شدند که این دست و بازو را با استفاده از پیرینتر های ۳ بعدی چاپ کرده بودند و از طریق رباتیک مشکلش بهبود یافت.
3D-Printed-Arm-Chance-to-Hug-Mom-–-Priceless

مادر الکس که به شدت از قطع عضو فرزندش ناراحت بوده همیشه آرزو داشته که پسرش بتواند دست نداشته خود را بدست آورد و ارزویی جز این نداشته است. او همیشه از بابت نداشتن شرایط مالی مناسب برای درمان الکس ناراحت بوده و گفت خیلی علاقه داشتم که الکس را درمان کنیم و همیشه ایم موضوع مرا آزار میداد اما هزینه های بیمارستان بسیار زیاد بود و درمان ها به شدت گران قیمت بود و ما قادر به پرداخت هزینه ها نبودیم. پدر الکس که مدت ها از این مسئله رنج میبرد در مورد اتفاق ویژه الکس و به دست آوردن دستانش از طریق فناوری رباتیک گفت از دانشگاه فلوریدا با من تماس گرفتند و گفتند ما هزینه درمان دستان الکس را قبول می کنیم و او را درمان می کنیم و من که واقعا باورم نمیشد و خیلیل خوشحال شده بودم به سرعت این درخواست را پذیرفتم و با الکس به مرکز تحقیقات رباتیک دانشگاه فلوریدا رفتیم. او درباره جواب این سوال که آیا از وجود دست رباتیک پشیمان نیستید گفت: “نه تنها در این مورد پشیمانی ندارم بلکه به شدت خوشحال هستم.”

IMG15522627

آلبرت مورنو که سرپرستی این تیم تحقیقاتی رباتیک و پژوهش را به عهده داشت در این مورد گفت هزینه ۱۱ هزار یورویی بابت پیوند بازوی رباتیک با الکس ارزشش را داشت و این تحقیقات به ما کمک شایانی در پیوند بازوی رباتیک می کند. مورنو گفت که از چاپگر سه بعدی برای اینکار کمک گرفتیم و طراحی و اجرای این بازو را به وسیله پروتزها و چاپگرهای سه بعدی انجام دادیم که نتایج آن بعدا برای کسانی که دست خود را در تصادفات یا جنگ ها از دست داده اند کمک بسیار زیادی خواهد کرد. الکس هم توانست بالاخره مانند دیگر همسن های خودش و دوستانش دو دست داشته باشد و بتواند مانند همه هم سن و سالهایی هر کاری بکند و از این بابت همه خوشحال هستند.

1406667363003-3D-printer-arm-04

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

به زودی بخش نظر دهی سایت فعال میگردد. از شکیبایی شما متشکریم.

خبرنامه سایت

بخش خبرنامه هنوز فعال نشده است. از شکیبایی شما متشکریم.
کلیه حقوق این سایت متعلق به صاحب امتیازان ربات نیوز می باشد.