ربات نیوز – خبرگزاری رباتیک ایران

اخبار رباتیک و اخبار مسابقات رباتیک

ربات ها نسل جدید تانک های آمریکایی

نسل جدید ربات های نظامی آمریکایی با ساختار تانک به نام “RoBattle” رونمایی شد.

16-7-29-1965057325780

این تانک رباتیک آمریکایی هفت تن وزن دارد و گفته می شود توانایی ۱۲ ساعت برای آماده باش و قابلیت های منحصر به فرد دفاعی دارد. تانک نظامی روباتل دارای تجهیزات قدرتمند و منحصر به فرد نظامی است و قابلیت حمل مسلسل و دیگر سلاح های انفرادی را به صورت استفاده اتوماتیک و با سرعت و کیفیت بالا دارد.

هدف اصلی تولید تانک رباتیک هفت تنی حمایت از نیروهای ویژه هنگام عملیات شناسایی در خاک دشمن است.

برخی از قابلیت‌های تانک رباتیک شامل عملیات شناسایی، درگیری مسلحانه غیر مستقیم، نبرد مستقیم، حفاظت از نیروهای پیاده، وضعیت کمین و حمله سریع است. این ربات به صورت کنترل از راه دور و از طریق ماهواره کنترل می شود و با قابلیت مسیریابی پیشرفته خود میتواند عملیات های تعریف شده را انجام دهد.

این شرکت آمریکایی تلاش کرده است تا نسل جدیدی از ربات های نظامی را برای جایگزینی انسان در جنگ های ارتش آمریکا استفاده کند.
همچنین با توجه به قدرت ربات و سرعت قابل توجه این ربات به نظر می رسسد قرار است از این ربات برای حمل سلاح و مهمات نیز در مکان های خطرناک استفاده کنند.

هر چند تمام انسان ها در تمام جهان اعتقاد به دنیای بدون جنگ دارند اما استفاده از این ربات ها باعث میشوند که انسان های کمتری به جهت سیاست های مختلف دولتی و نظامی از بین رفته و کشته شوند.
همچنین با توجه به کیفیت و قدرت ربات ها انتظار می رود انسان های غیرنظامی و بیگناه کمتری با وجود این ربات ها کشته و مصدوم شوند.

در هفته های گذشته هم یک شرکت آمریکایی از نسل جدیدی از ربات های امدادگر رونمایی کرده بود که می توانست در مناطق دور از دسترس به انسان ها کمک کند.

حال باید منتظر ماند و دید زمان دقیق استفاده از این ربات در جنگ های آمریکا چه زمانی فرا خواهد رسید.

ویدیو تانک ربات آمریکایی را ببینید.

مطالب مرتبط

    دیدگاه کاربران

    به زودی بخش نظر دهی سایت فعال میگردد. از شکیبایی شما متشکریم.

    خبرنامه سایت

    بخش خبرنامه هنوز فعال نشده است. از شکیبایی شما متشکریم.
    کلیه حقوق این سایت متعلق به صاحب امتیازان ربات نیوز می باشد.