ربات نیوز – خبرگزاری رباتیک ایران

اخبار رباتیک و اخبار مسابقات رباتیک

اخبار رباتیک : ربات پلیس تیرانداز دالاس را کشت!

ربات نیوز: اخبار رباتیک : در پی درگیری های پنجشنبه شب در شهر دالاس آمریکا و بالا گرفتن خشونت ها، پلیس شهر دالاس از یک ربات حامل مواد منفجره برای کشتن یکی از تیراندازان این حادثه استفاده کرد. به گفته بسیاری از کارشناسان و منتقدان آمریکایی این اولین بار است که پلیس برای کشتن یک انسان از ربات ها استفاد می کند.

اخبار رباتیک

اخبار رباتیک : درگیری های دالاس در پی کشته شدن دو جوان آفریقایی-آمریکایی رخ داد که در جریان این خشونت ها پنج افسر پلیس دالاس کشته شدند و چند نفر مجروح گردیدند. همچنین در این درگیری میکا جانسون که مضنون به درگیری بود توسط ربات پلیس که بمبی را در نزدیکی او ترکاند کشته شد.

دیگران هم با او هم‌عقیده هستند. «رد ویتاکر»، یک پروفسور رباتیک از دانشگاه «کارنگی ملون»، می‌گوید: «واقعیت ماجرا این است که این ربات یک ابزار است. ربات‌ها به عنوان یک ابزار، سال‌ها و سال‌هاست که این قابلیت‌ها را دارند. این دستگاه از دور کنترل می‌شود و با کشیدن ماشه‌ی یک اسلحه یا پرتاب نارنجک یا هر سلاح دیگری هیچ فرقی ندارد. دستگاه کنترل از را دور چیزی است که می‌توانیم حتی در یک فروشگاه ابزارهای سرگرم‌کننده تهیه کنیم.»

این ربات زمانی اعزام شده بود که مضنون به تیراندازی بعد از ساعت ها مذاکره با تسلیم و پایان درگیری موافقت نکرده بود. به گفته رئیس پلیس دالاس هیچ راهی به جز استفاده از ربات و بمب برای پایان درگیری وجود نداشته است و بمب را از طریق بازوی رباتیکی که بر روی ربات نصب کردیم، در نزدیکی مضنون منفجر گردیده است.

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

به زودی بخش نظر دهی سایت فعال میگردد. از شکیبایی شما متشکریم.

خبرنامه سایت

بخش خبرنامه هنوز فعال نشده است. از شکیبایی شما متشکریم.
کلیه حقوق این سایت متعلق به صاحب امتیازان ربات نیوز می باشد.